Channel Add

GÖKDENİZ - Deniz Hava Savunma Sistemi

Gökdeniz Sistem, güdümlü anti-gemi füzeleri ve ayrıca İnsansız Hava Araçları, uçaklar ve helikopterlere karşı hava savunmasının en etkili şekilde karşılanmasını sağlayacak. Sistem, ayrıca yakın alanda asimetrik su üstü tehditlerine karşı da etkili olacak.

ASELSAN tarafından geliştirilmiş olan 35 mm parçacıklı mühimmatı (ATOM) da kullanacak olan sistem; ATOM ile birlikte güncel hava tehditlerine karşı gemi öz savunması için etkili bir çözüm sağlayacak.

Sistem; hedef tespit, teşhis, takip ve imhasını tam otonom olarak gerçekleştirebilecek. Sistemde bulunan 3 boyutlu arama radarı; atış kontrol radarı ve E/O algılayıcılar gece ve kötü hava koşullarında da sistemin etkin şekilde kullanımına imkan tanıyor..

Sistem; operatör kontrolünde işletilebildiği gibi, gereken durumlarda görevini operatör müdahalesine ihtiyaç duymadan tam otomatik olarak da yerine getirebiliyor.

istemde bulunan Otomatik Şeritsiz Mühimmat Besleme Mekanizması sayesinde iki farklı tipte mühimmat sisteme yüklenebiliyor ve istenen mühimmat tipi seçilerek kullanılabiliyor..

Bu sayede farklı hedef tiplerine karşı en etkili mühimmat tipi seçilerek kullanılabiliyor ve hava savunma görevinin en etkin maliyetli şekilde icra edilmesi sağlanıyor..Bana Ulaşın

Facebook : https://www.facebook.com/BilimTeknoSavunma/

Twitter : https://twitter.com/SanayiBilim

Mail : bymetehan44@gmail.com