Channel Add

Probiyotik Kefir Mayalı Bakliyat Fermente Etme Tarifi, Faydaları ve Püf Noktaları

Merhabalar Organik Ailem. Bugün size Probiyotik Kefir Mayalı Bakliyat Fermente Etme Tarifi, Faydaları ve Püf Noktalarından bahsedeceğim.

Bakliyat Fermente Nedir?
Kuru baklagillerdeki kabukta bulunan fitat sindirim sorunları ve şişkinliğe yol açarak gaz ve hazımsızlığa sebep olur. Kabuktaki fitik asit yani fitat özellikle demir, kalsiyum, magnezyum vb gibi minerallerle birliktedir ve bu minerallerin çözülmesi ile sindirimde biyoyararlılık en yüksek düzeye çıkar yani tam olarak ondan faydalanabiliriz. Bu nedenle kuru baklagillerin ıslatılarak, fitatın parçalanması ve bu sorunların giderilmesi gereklidir. Bu konu birçok kaynakta baklagillerin fermente edilmesi olarak geçse bile aslında baklagillerin kabuğundaki fitat yani fitik asitin laktik asitle çözündürülme işlemi olarak tanımlanabilir.

Lütfen sizlerde kanalımıza abone olup, bildirimleri açarak, videolarımızı izleyip beğenerek, yorum yaparak, kanalımızı sevdiklerinize de tavsiye ederek desteklerinizi eksik etmeyiniz. Organik Kalın, Sağlıklı Kalın...Bizi takipte kalın.

Bakliyat Fermente Faydaları
Özellikle bağırsak floramız için en önemlisi probiyotiklerin korunması. Bunun için de fermente ürünleri tüketmek oldukça önemli. Hassas yapıdaki probiyotikler, düzensiz beslenme, işlenmiş ürün tüketmek, stres gibi nedenlerle oldukça çabuk ölebiliyor. Fermente ürünler ise onların daha güçlü olmasını ve çoğalmasını sağlıyor.

Fermente ürünler, geçirdikleri sürecin sonucunda olumlu gelişmeler gösteriyorlar. Laktik asit yönünden zenginleşiyor ve esansiyel aminoasit miktarında artış gerçekleşiyor. Kolestrolü düşüyor, tansiyonu dengeliyor, bağırsak sistemini destekliyor, kolonel kalp rahatsızlıklarına iyi geliyor.

Çoğu fermente ürün kanser tedavisi görenlerin en yakın dostu haline geliyor. Ayrıca kanser hücrelerinin oluşumunu da engelliyor. Bu nedenle düzenli ve dengeli bir biçimde bu ürünleri daha fazla tüketmek gerek. Fermente ürünleri elimizden geldiğince evde yapmak da en doğrusu. Keyfiniz de, sağlığınız da hep yerinde olsun.

Yotube Kanalımız: https://www.youtube.com/channel/UC8OrE8PrwoeUxx2KwqtgkyA
Web Sitemiz: https://organikannem.blogspot.com/
Facebook Grubumuz: https://www.facebook.com/groups/575907736194585/
Twitter Adresimiz: https://twitter.com/organikannem1
İnstagram Adresimiz: https://www.instagram.com/organikannemm/
E-Mail Adresimiz: organikannemm@gmail.com