Channel Add

Dağdaki çobanla benim oyum bir mi | Kitap okumanın faydaları

Dağdaki çobanla benim oyum bir mi diyenler olabilir. Yaşam öyküleri, çobanla başbaşa kitap okumanın faydaları nelerdir konuştu.

Gönlü güzel çoban teyzemizle çoban belgeseli hazırladık. Çobanlık nasıl yapılır konusundan başlayıp kitap okumanın faydaları nelerdire kadar geldik. Bir zamanlar dağdaki çobanla benim oyum bir olamaz diyen Aysun Kayacı vardı. Çobanın oyu konusunda bir kimseyi bilmeden tanımadan eleştirmek doğru değil. Bu çoban hikayesi sizi oldukça şaşırtacak. Bu çoban teyzemizin neredeyse okumadığı kitap kalmamış. Sabahattin Ali hayranı. Çoban koyunları çağırıyor yeni kitap okuyor. Örnek alınması gereken bir insan.

Tarım ve hayvancılık ile ilgili anlattıkları da oldukça güzel şeyler. Çalışma gücüyle, üretmesiyle gerçek bir vatansever.

Ülkemizde binlerce kişi tarım ve hayvancılık ile uğraşıyor. Yeni adım atmayı düşünenler ise hayvancılık destekleri 2019 şartlarını araştırırken hayvancılık hibe desteklerinden faydalananların sayısı da oldukça fazla.

En güzel belgeseller arasında çiftçi tv çiftçilik belgeseli ve çobanların hayatına dair anlamlı videolar vardır. Hatta bu belgeseller izlenme rekorları kıran videolar arasında yer almaktadır.