Channel Add

Bana Dokunmadı Bin Yıl Yaşadı! - Bahadır Erdem

Bana Dokunmadı Bin Yıl Yaşadı! - Bahadır Erdem

Herkese Merhaba,

Ben Prof. Dr. Bahadır Erdem, demokrat bir avukat, öğretmenliği seven bir hukuk hocası, profesyonel kız babası ve karısına aşık bir sanatseverim! Youtube kanalıma hoşgeldiniz!

Bugün sizlerle "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın." sözünü konuşacağız. Bu konuyu neden mi konuşmak istiyorum? Çünkü bu cümle, kime ne olursa olsun, başına ne gelirse gelsin, bana dokunmadığı sürece sorun yok demektir. Bu cümleler, düşünceler, demokrasinin insan haklarının önündeki engellerden biridir.

Sizin ırkınızdan, dininizden, düşünce yapınızdan, mahallenizden olanların başına bir şey geldiğinde feryat figan edip, size bir şey olduğunda bu benim başıma nasıl gelir diyip, sizden farklı görüşte, sizden farklı dinden, ırktan olanların başına bir şey geldiğinde sesinizi çıkartmıyorsanız, karşı koymuyorsanız ortada çok büyük bir sorun vardır!

Peki neden oluyor tüm bunlar? Bu ülkede demokrasi nedir? Demokrasiyi korumak nedir? Kişi, insan hakkı nedir ve nasıl ihlal edilmez? bunların ne kadar önemli olduğunun ve öğrenilmesi gerektiğinin farkında değiliz. Bunun da en büyük nedeni ise ben merkezciliktir!

Tüm bunları değiştirmek için dilimize bulaşan ‘Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ gibi cümlelere son vermeliyiz! Ancak böylece aydınlık geleceklere ulaşabiliriz.

Düzenli olarak paylaştığım videolarımdan haberdar olmak ve her hafta birlikte vakit geçirebilmemiz için, kanalıma ücretsiz abone olmayı unutmayın.

Günlük paylaşımlar ve yorumlarım için @b.bahadirerdem Instagram hesabımı da takip edebilirsiniz!

Sormak istediklerinizi, merak ettiklerinizi lütfen bana yorum olarak bırakın!

Kanalıma Ücretsiz Abone Olmak İçin:
http://bit.ly/2X25pJq

Beni Instagram ve Twitter'dan Takip Etmeyi Unutmayın!
Instagram: http://bit.ly/2WkkZTi
Twitter: http://bit.ly/2HFqJOk