Channel Add

Johnny Cash - I Walk The Line - Türkçe Altyazılı (English Lyrics)

# Johnny Cash'in en bilinen şarkılarından olan "I Walk The Line" Cash'in eşine vermiş olduğu "sadık kalma" yeminini anlatır. Şarkı çıktığında 43 hafta boyunca tek başına zirvede kalmıştır(1957) ve yaklaşık 2 milyon kopya satmıştır.

* be a fool for someone : Bir kalıptır ve birisine(veya bir şeye) olan sevgiyi, aşkı anlatmak için kullanılır. Burada "I'm a fool for you" ile anlatılmak istenen de karısına duyduğu büyük aşktır.

*I walk the line : Cash; burada, daha önce yaptıklarımı bir daha yapmayacağım çünkü yaptığım hatalar yüzünden yalnız kaldım. Kalbime sahip çıkacağım, gözlerim senden başkasını görmeyecek demek istemektedir.

# Cash bu şarkıyı yeni eşi June Carter'a bağlılığını ifade etmek için yazdığını bir röportajda şu şekilde dile getirmiştir :

" Bu şarkıyı 1956'da Texas'ta bir Haziran gecesinde yazdım. O zamanlarda yeni evliydim ve yeminime sadık kalmam gerekiyordu. Sözler ağzımdan dökülmeye başladı ve 20 dakikada sözleri bitirmiştim bile."

# For you, I know I'd even try to turn the tide

Bu cümlede devasa gel-git dalgalarını karısı için tersine bile çevireceğini söyleyerek aslında karısı için her şeyi(gel-git dalgasını tersine çevirmek gibi imkansız bir şeyi bile) yapabileceğini anlatmıştır.

Diğer platformlardan takip etmeyi unutmayın !

# https://twitter.com/altyazievreni

# https://twitter.com/CanerSoysall

# https://www.facebook.com/OyunFlm/?ref...

Her türlü öneri, şikayet ve görüşleriniz için lütfen mail ile iletişime geçiniz:

# cnrsysl@outlook.com

Destekleriniz için teşekkürler ! İyi ki varsınız !