Doktor Uyku (ve Medyum) - Stephen KING | viKİTAP Serisi 9

Stephen King'in Medyum (The Shining) kitabının devamı olan bu kitapta Overlook Oteli'nden kurtulan Danny Torrance'ın neler yaşadığını öğreniyoruz. Bu tip kitapları kafamı rahatlatmak, yeni bir klasiğe kendimi hazırlamak için okuyorum genelde fakat King kitaplarının farklı bir yönü var. Bir çok kitabını okumuş olmama rağmen hala her kitabından aynı tadı alabiliyorum. Muazzam büyüklükteki hayal gücünü sayfalara ustalıkla dökebiliyor King...

Ayrıntılar videoda...


Kitabın Açıklaması:

King'in, tüm zamanların en çok beğenilen eseri Medyum'un (The Shining) unutulmaz karakterlerinden Danny (Dan) Torrance, "Doktor Uyku" olarak karşınızda.

Çocukluğunda bir kışını geçirdiği Overlook Oteli'nin "sakinlerinden" bir türlü kurtulamayan Dan, yıllarca bir şehirden diğerine sürüklenirken, sonunda ufak bir New Hampshire kasabasına yerleşir, bir bakımevinde işe girip, kalan "ışıltısını" ölmekte olan insanları rahat ettirmekte kullanır. Orada Dan'e "Doktor Uyku" adını verirler.

Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan küçük bir kızla, Abra Stone'la tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra'nın hayatta kalabilmesi için iblislerle zorlu bir mücadeleye girişir.

İyi ile kötü arasındaki epik savaşın hikâyesi olan Doktor Uyku, Medyum'un sadık milyonlarca okuyucusunu tatmin edecek ve King külliyatının başyapıtını bilmeyenleri de hayal kırıklığına uğratmayacak yeni ve ihtişamlı bir King destanı...

Kitabın Adı: Doktor Uyku
Kitabın Yazarı: Stephen King
Çevirmen: Zeynep Heyzen Ateş
Yayınevi: Altın Kitaplar
İlk Baskı: 2013
Sayfa Sayısı: 541
Ayrıca kitaplar hakkında konuşmaya devam etmek isterseniz aşağıdaki listeye bir göz atın
https://www.youtube.com/playlist?list=PL-rZ2W7qbUIehBpZzCLPlfFgFoFWi4RGG


Gezi deneyimlerimizi paylaştığımız bir liste de ahan da burada!
https://www.youtube.com/playlist?list=PL-rZ2W7qbUIdkvZU67CHLJ8Q6DvK0Y6Tw


Videoları çektiğimiz cihaz: Sony Xperia XA1 Ultra

Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/mr.mrs.unall/
Facebook hesabımız: https://www.facebook.com/mrmrsunal
Patreon hesabımız: https://www.patreon.com/mrmrsunal

İletişim adresi: mrmrsunal@outlook.com
Flag Counter
Bumerang - Yazarkafe