Channel Add

Evde Kestane Şekeri Nasıl Yapılır | ????Orjinal Bursa Kestane Şekeri Tarifi | Candied Chestnuts Recipe

Sevgili Dostlar Merhaba
Kestane mevsimi geldi. Bugün sizlere klasik usulde %100 orjinal Bursa Kestane Şekeri videosu hazırladım. Umarım beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum. Keyifli seyirler.

Evde Kestane Şekeri Nasıl Yapılır | ????Orjinal Bursa Kestane Şekeri Tarifi | Candied Chestnuts Recipe

Bursa yöresinin çok tanınmış şekerlemesi olan Kestane şekeri Bursa yöresinin çok tanınmış şekerleme tüıü olan kestane şekeri,  yakın zamana kadar çok zahmetli olan geleneksel yöntemle ve elle işlenerek yapılmakta iken, son  zamanlarda büyük ölçüde fabrikasyon yöntemiyle el değmeden üretilmeye başlanmıştır.
 
Bugün sizlere klasik usülde evde rahatlıkla yapabileceğiniz bir tarif vereceğim. Tarif sırasında tüm püf noktalarını veriyor olacağım. Kestane seçiminden, altın sarı rengi nasıl elde edeceğimize kadar her detayı videomda bulabilirsiniz. 

Kestane Şekeri tarifini çok kısa ve basit yolarla verenler var ama ben diyorum ki ne kadar emek o kadar yemek. Yani tarifim yoğun emek ve yoğun lezzet içerdiğini belirtmek istiyorum
 
Evet ilk olarak Kestane seçimi
 
Kullanacağımız kestane kilogramda 45-50 tane olacak şekilde duble kestanelerinden olursa iyi olur. Tabii büyük kestanelerden bulamazsan bulduğunuz kestane ile de yapabilirsiniz, sorun değil.
 
Bir de damla ya da armut şeklinde kestaneleri tercih etmezseniz iyi olur. Çünkü bu şekildeki kestanelerin soyulması zarlarının çıkartılması çok zor olur.
 
Son olarak kestane alırken bir tanesini kesip iki parçaya içten bakın, kestane ile kabuk arası büyük damarlar olmasın.