Nesli Can Tay Aramızdan Ayrılalı 2 Ay Oldu Bir Nesli Can Geçti Hayatımızdan

#neslican

Huzur içinde uyu...

Verdiği kanser mücadelesi ile geniş kitlelerce tanınan Neslican Tay'ın acı haberi Türkiye'de üzüntü ile karşılandı. Daha önce yakalandığı kanser nedeniyle sol bacağını kaybeden Neslican Tay, 7 Eylül'deki son paylaşımında; '3 kere yendim 4'te yolda ben de kendime ve iyileşeceğime çok inanıyorum. İyi ki varsınız' mesajını paylaşarak, birçok kişiye örnek oldu.
Neslican Tay 1998 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Fen lisesi mezunu olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, üniversite sınavına girdi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi gördü.
2018'DE BACAĞINI KAYBETTİ

2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine "Demir Kadın" diyen Neslican Tay, Ayşe Arman’a verdiği röportajda söylediği "Bacağım yok ama yaşam sevincim var!" , "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!" sözleriyle binlerce insana rol model oldu.

İyi seyirler.Kanalımıza ücretsiz abone olup bildirim zilini açmayı unutmayın. Teşekkürler

neslican,
nesli can,
nesli can tay,
nesli can son konuşması,
bir nesli can geçti,
nesli canın hayatı,
kanser,
kanser tedavisi,
bacağını kaybeden kız,
demir kadın,
demir kadın neslican,
nesli canın açıklaması,
Flag Counter
Bumerang - Yazarkafe